Moja Crvena Zvezda
ВажноВатерполоНајновије

Мишовић потврдио класу, Звезда се пробудила и повела у плеј-офу

Ватерполисти Црвене звезде савладали су крагујевачки Раднички 12:7 (2:1, 5:1, 4:1, 1:4) у првом мечу полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге на 25.мају и повели пред реванш, који је на програму 8.маја.

Након седам везаних пораза и тешког резултатског периода који је иза нашег клуба, поново су изабраници Александра Филиповића показали карактер, а Владимир Мишовић чисту класу. Репрезентативну.

Пред очима селектора репрезентације Србије и тренера Радничког, Уроша Стевановића, Мишовић је бриљирао и фрустрирао Крагујевчане. Податак да су постигли само три гола за три четвртине довољно говори. Мишовић је у два наврата у контри 1 на 0 успео да одбрани и тотално загосподари базеном на Дорћолу.

У првој четвртини видели смо егал борбу, Раднички је два пута погађао стативу, па пречкум, Црвена звезда једном. Головима Поповића и Бурсаћа наш тим је креирао предност коју је смањио Шулц.

Уследила је велика серија нашег тима која је преломила утакмицу. Звезда је почела да игра препознатљиву одбрану, видела се карактеристична енергија, знало се ко шта ради, а Мишовић је био неумољив. После гола Марковића за 3:1, уследила је прва одбрана у контри 1 на 0, затим је Марковић асистирао Вукићевићу за 4:1, Раднички смањио преко Шулца, а Мишовић други пут натерао публику да устане и аплаудира. Две далекометне борбе Гогова и гол Семана, уз сјајну одбрану у последњим тренуцима за 7:2 пред полувреме.

Серију између две четвртине наставили су Вукићевић и Марковић за 9:2, а после гола Јанковића, Гогов и Бурсаћ су погодили за 11:3, уз још неколико бравурозних интервенција Владимира Мишовића. У последњем периоду игре Раднички је смањио минус преко Јанковића, који је два пута погађао, а грузијски интернационалци Дадвани и Адеишвили по једном, да би Гаврил Суботић поставио коначних 12:7.

Гогов је са три гола био најефикаснији, по два гола су постигли Марковић, Бурсаћ и Вукићевић.

Реванш је на програму 8. маја у Крагујевцу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 12:7 (2:1, 5:1, 4:1, 1:4)
Београд, базен: „25.мај/МГМ“. Судије: Раковић и Прлић. Искључења: Црвена звезда 12, Раднички 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ 2, Данковић, Марковић 2, Суботић 1, Васић, Гогов 3, Басара, Вукићевић 2, Семан 1, Милојевић, Радовић, Ивановић, Поповић 1. Тренер: Александар Филиповић

РАДНИЧКИ: Виријевић, Којић, Станојевић, Јанковић, Ранђић, Гавриловић, Адеишвили 1, Дадвани 1, Јанковић 3, Цветанов, Шулц 2, Пљеванчић, Тодоровски, Антић. Тренер: Урош Стевановић

The post Мишовић потврдио класу, Звезда се пробудила и повела у плеј-офу appeared first on СД Црвена звезда.